PSG traži od Tužilaštva pokretnje postupka protiv Šešelja

Izvor: RTS, 25.Apr.2018, 16:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PSG traži od Tužilaštva pokretnje postupka protiv Šešelja

Opozicioni Pokret slobodnih građana Saše Jankovića tražio je od Republičkog javnog tužilaštva da pokrene krivični postupak protiv Vojislava Šešelja i Filipa Stojanovića zbog gaženja zastave Hrvatske.
U saopštenju dostavljenom medijima, PSG navodi da, ukoliko to iz nekog razloga ne želi da učini, odobri krivično gonjenje koje će preduzeti oni, s obzirom na to da je za postupak te vrste potrebno >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << odobrenje tužioca.
"Postoji osnovana sumnja da su osuđeni ratni zločinac Vojislav Šešelj, koji je protivzakonito na funkciji narodnog poslanika i Filip Stojanović, narodni poslanik SRS-a, povredili ugled strane države, a još više Republike Srbije", navodi se u saopštenju PSG.
Iako o tom događaju ne postoji snimak, fotografija ili očevidac, u saopštenju se navodi da su oni ranije ovog meseca "ušli u zgradu Narodne Skupštine, ugledali zastavu Hrvatske, zatim je Vojislav Šešelj potrčao ka zastavi, rukama oborio steg koji je držao tu zastavu, pokušao da je iscepa, a kad to nije uspeo onda ju je, zajedno sa Filipom Stojanovićem, izgazio nogama".
Kada su okrivljeni završili sa gaženjem zastave, ušli su u skupštinsko predvorje gde se nalazila delegacija Hrvatskog sabora i tada im je Šešelj prišao i rekao:
"Sad sam vam tamo napolju izgazio ustašku zastavu..." i neprmereno ih opsovao, navodi se u saopštenju.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.