PRIŠTINA: Ukinut kućni pritvor Vasiću i Korenici

Izvor: Kurir, 04.Maj.2014, 12:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PRIŠTINA: Ukinut kućni pritvor Vasiću i Korenici

Meššovito veće Apelacionog suda u Prišštini, kojim je predsedavao sudija Euleksa Timo Vojtulah usvojio žžalbu branioca i ukinulo meru kućnog pritvora njemu i Korenici.

Advokatima iz Kosovske Mitrovice Dejanu A. Vasiću i Faruku Korenici mešovito veće Apelacionog suda u Prištini ukinulo je kući pritvor čime je usvojena žalba advokata sa severa Kosova.

Advokat Vasić izjavio je da je meššovito veće >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Apelacionog suda u Prišštini, kojim je predsedavao sudija Euleksa Timo Vojtulah usvojio žžalbu branioca i ukinulo meru kućnog pritvora njemu i Korenici.

"Apelacioni sud je umesto mere kućnog pritvora odredio da se kolega Korenica i ja ne možžemo približžavati svedocima i okrivljenom. Nadam se da će i ova mera uskoro postati izliššna i da će nam sud dozvoliti da nastavimo sa odbranom u predmetu Veselinović, čije suđenje počinje u junu", rekao je Vasić.

Međunarodni tužilac sumnjiči ovu dvojicu advokata za navodni uticaj i pretnje na svedoke u sudskom postupku koji je u toku.

Privođenje Vasića i Korenice koji važe za vrsne profesionalce na Kosovu krajem marta izazvalo je rekaciju Srba na severu Kosova ali i Advokatske komore u Srbiji.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.