PRESTANITE:Petardama terorišete ljude i životinje

Izvor: Mondo, 03.Jan.2016, 18:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PRESTANITE:Petardama terorišete ljude i životinje

Grupa građana "Dva minuta tišine" iz Novog Sada organizovali su danas protest protiv petardi na centralnom Gradskom trgu.

Građani su poručili da 2016. godina počinje sa petardama, dinamitom, bombama i ostalim napravama koje sadrže barutna i trinitrotoluolna jedinjenja (TNT), koja mogu izazvati ozbiljne povrede, a opasna su i za životinje.

"Kako su sa eksplozivom oni počeli, tako mi počinjemo protestom. Pored eksplozivnih oružja korišćena su i vatrena oružja. >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Dakle, nismo dovoljno bili dosadni sa protestom i porukama", rekli su organizatori akcije.

Grupa građana je poručila da slede još dva praznika kada će se ponovo pucati, te da će oni nastaviti proteste zbog bezbednosti dece, kućnih ljubimaca i prirode uopšte.

Kampanja "Stop petardama" trajaće do 15. januara i to će biti četvrto okupljanje grupe građana koja apeluje da se prestane sa korišćenjem petardi tokom praznika.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.