Otvoren 4. internacionalni filmski festival BOSIFEST

Izvor: Blic, 05.Jun.2013, 22:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otvoren 4. internacionalni filmski festival BOSIFEST

U Domu omladine večeras je počeo četvrti Beogradski internacionalni festival BOSIFEST, koji prikazuje filmove o životu osoba sa invaliditetom ili čiji su autori osobe sa invaliditetom.

Festival je otvorila državna sekretarka u Ministarstvu za rad, zapošljavanje i socijalnu politiku Brankica Janković, podsetivši da je proteklih godina mnogo toga urađeno na inkluziji osoba sa invaliditetom, ali da predstoji još mnogo posla.

"Zato ovaj festival ima izuzetan značaj. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Film je umetnost koja utiče na sve nas, a filmovi BOSIFESTmogu nam dati novi, drugačiji uvid u život osoba sa invaliditetom i otkloniti predrasude. Ministarstvo će ga i ubuduće podržavati jer daje priliku da gledajući ove filmove uživamo, ali i da učimo i razmišljamo", rekla je ona.

Zamenik predsednika Skupštine Beograda Zoran Alimpić napomenuo je da Beograd ima mnogo festivala, ali da ih imaju i drugi gradovi, a da je BOSIFEST jedinstven u regionu.

"Tu se prikazuju filmovi sa porukom. Neki su tužni, neki smešni, neki poučni, ali svi nose poruku solidarnosti, saosećanja i ljubavi. Beograd je ponosan na ovu manifestaciju", istakao je on.

Publiku i goste - autore iz Nemačke, Engleske, Francuske i Srbije pozdravili su i direktor festivala Darko Ivić, selektorka Maja Miloš i direktorka Kancelarije za mlade Grada Beograda Tamara Blagojević. Govori su prevođeni na engleski i jezik znakova.

Do 7. juna u sali Amerikana biće prikazana 34 filma - 14 u takmičarskom i 20 u revijalnom delu. Na progamu su igrani, dokumentarni i animirani filmovi iz Amerike, Kanade, Evrope i našeg regiona.

Nagrade za najbolji film, režiju i scenario dodeliće žiri čiji su članovi reditelji Slobodan Šijan, Srdan Golubović i Darijan Mihajlović.

Za otvaranje je odabran film "Lusi" koji je prikazan u Kanu u okviru programa kratkog metra, a govori o devojčici koja boluje od autizma.

Ulaz na sve projekcije je slobodan.

Organizator je Hendi centar Koloseum sa partnerima - Kancelarijom za mlade i Turistickom organizacijom Beograda i Savetodavnim telom OSI pri kabinetu gradonačelnika.

Slogan ovogodišnjeg festivala je "Energija stvaralaštva". Prateći program čine kreativne radionice, okrugli stolovi, muzički performansi, izložba fotografija.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.