Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Jan.2012, 04:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otvaranje ponuda za smeštaj azilanata
LOZNICA -
Novi objekat u kojem će biti smešteni azilanti iz privremenog centra u Banji Koviljaci trebalo bi da bude odabran nakon današnjeg otvaranja tenderskih ponuda, rekao je Tanjugu predsednik Udruženja građana "Za Banju Koviljaču" Vladimir Vulović.
On je kazao da je juče u Beogradu, u Ministrstvu rada i socijalne politike, održan sastanak kojim je predsedavao ministar Rasim Ljajić, uz učešće predstavnika policije i Komesarijata za izbeglice.
"Podržano >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je zalaganje predstavnika našeg udruženja da Centar za azil u Banji Koviljači što pre bude ugašen", kazao je Vulović.
Prema njegovim rečima, predstavnici Udruženja su ukazali na doprinos žandarmerije poboljšanju prilika u Banji Koviljači, kao i na pojavu krijumčarenja ljudi do tog mesta što, uz neka druga zbivanja, opet izaziva nelagodnost i zabrinutost građana.
"Ohrabreni smo obećanjem da će biti pojačano delovanje nadležnih organa i službi", ne samo u lozničkom kraju, a posebno saznanjem da će policija sve migrante ubuduće upućivati u novi, privremeni centar za azil, rekao je Vulović.
Kada će i gde početi rad tog centra Vulović nije znao da kaže objasnivši da se danas otvaraju ponude i da će biti poznato o kom objektu je reč ali će, kako je naglasio, biti odabran onaj koji će moći da obezbedi smeštaj za najmanje 200 ljudi.
Nakon apela lokalne samouprave u Loznici, još lane u aprilu, zbog velikog broja migranata, posebno ilegalnih, meštani Banje Koviljače su u novembru organizovali protest i sedmodnevno odsustvovanje dece sa nastave u tamošnjoj osnovnoj školi gde su i kasnije protestovali.
Vlada je u međuvremenu formirala tim za rešavanje pitanja migranata u Banji Koviljači i utvrdila operativne mere i aktivnosti nadležnih državnih organa i službi čije intenzivno sprovođenje, kako su u nekoliko navrata ocenili Ljajić i predstavnici Banje Koviljače, daje očekivane rezultate.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Novi centar za 200 stranaca u februaru
Izvor: Press, 19.Jan.2012, 00:41
Čvrsta obećanja - Na sastanku ministra Rasima Ljajića i Udruženja „Za Banju Koviljaču" istaknuto da će uskoro biti otvoren privremeni centar, gde će biti smešteni svi azilanti koji su van centra u Banji





