Otac ostavio decu jer neće da prose

Izvor: B92, 23.Jan.2014, 12:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otac ostavio decu jer neće da prose

Beč -- Jedan bugarski državljanin, koji je godinama terao decu da prose širom Evrope, ostavio je svoje dečake na ulici u Beču sa porukom "slobodni za usvajanje".

Prema pisanju austrijskih medija, dečak star 13 godina i blizanci koji imaju po devet godina početkom januara odbili su da nastave da prose, zbog čega ih je otac ostavio na železničkoj stanici Praterštern.

Oni su potom zatražili pomoć u jednom obližnjem staračkom domu, koja je slučaj prijavila policiji. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kako se ispostavilo tokom saslušanja, dečaci su morali širom Evrope da prose, kako bi punili džepove svog oca.

Međutim, u Beču su se usprotivili svojoj zlehudoj sudbini i odbili zahteve oca, koji ih je potom ostavio sa bugarskim izvodima iz matične knjige rođenih, na kojima je napisao "deca su zdrava i slobodna za usvajanje", i zatim ih ostavio usred nepoznatog grada.

Zahvaljujući osoblju u staračkom domu dečaci su našli smeštaj, nakon što ih je preuzela jedna organizacija za mlade, koja je odmah stupila u vezu sa bugarskim vlastima.

U međuvremenu su dečaci, koji je otac ostavio početkom meseca, kako pišu austrijski mediji, prebačeni u Bugarsku, gde ih je preuzela institucija za nezbrinutu decu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Bugarin ostavio djecu na ulici jer nisu željeli da prose

Izvor: Nezavisne Novine, 23.Jan.2014

BEČ - Jedan bugarski državljanin, koji je godinama tjerao djecu da prose širom Evrope, ostavio je svoje dječake na ulici u Beču sa porukom "slobodni za usvajanje".

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.