Izvor: B92, 22.Okt.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Organizovano zastrašivanje svedoka

Hag -- Svedoci koji bi pred Tribunalom trebalo da svedoče protiv F. Ljimaja, I. Muslijua i H. Baljaja, organizovano se zastrašuju.

Na statusnoj konferenciji u petak se čulo da je Haški tribunal u cilju zaštite svedoka sredinom oktobra trojici optuženih ograničio komunikaciju iz pritvora u Ševeningenu na članove porodice i advokate.
Iako je tužilac Endru Kejli (Andrew Caley) o zastrašivanju i uznemiravanju svedoka govorio u delu sednice koji je bio zatvoren za javnost, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u kasnijoj raspravi se čulo da se, po Tužilaštvu, na Kosovu vodi "organizovana i sistematska kampanja zastrašivanja i uznemiravanja svedoka".

Suđenje Ljimaju, Muslijuu i Baljaju počeće u Hagu 15. novembra. Oni su optuženi za nezakonito pritvaranje, mučenje i ubijanje albanskih i srpskih civila u logoru OVK u Lapušniku, čiji je Ljimaj bio komandant, u leto 1998.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.