
Izvor: Vesti-online.com, 31.Jul.2013, 11:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Opušak zapalio bolnicu u Bihaću
Neugašeni opušak cigarete, to jest ljudski faktor, prouzrokovao je požar u kojem je nedavno izgoreo najveći deo Kantonalne bolnice u Bihaću, prenose sarajevski mediji, pozivajući se na neslužbene rezultate istrage.
Istraga je utvrdila, kako se navodi, da je nivo protivpožarne zaštite u tako važnim objektima u Bosni i Hercegovini jednak nivou sa početka 20. veka. Iako policija i nadležno tužilaštvo još nisu objavili službene rezultate istrage, internet portal Nezavisnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << novina navodi da je do požara koji je prouzrokovao štetu veću od 12,5 miliona evra došlo zbog neugašenog opuška cigarete bačenog u kantu za smeće u garderobi hirurškog ođeljenja bolnice.
U požaru u kantonalnoj bolnici "Dr. Irfan Ljubijankić" u Bihaću nije bilo ljudskih žrtava, iako je u trenutku njegovog izbijanja tamo bilo 400 pacijenata. Direktor Kantonalne bolnice u Bihaću dr. Hajrudin Havić rekao je medijima da je u požaru uništeno više odeljenja, operacionih sala, opreme, liftovi, krovovi.
U požaru, koji je izbio prošle sedmice, izgoreo je skoro celi kompleks, koji se prostirao na 84.000 kvadratnih metara površine. U bolnici je zaposleno 850 osoba.
Nastavak na Vesti-online.com...