
Izvor: RTS, 19.Feb.2011, 16:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Optužena dvojica pripadnika OVK
Haki Hajdari i Sali Redžepi optuženi za ratne zločine protiv civila u logoru "Cahan" 1999. godine. Optuženi se povezuju sa aktivnostima pripadnika OVK Rize Alije za zločine nad civilima, počinjenim na severu Albanije.
Specijalno tužilaštvo na Kosovu podiglo je optužnicu protiv dvojice pripadnika OVK za ratne zločine protiv civila u logoru "Cahan" u Albaniji, prenosi prištinski list Koha ditore.
Optuženi su Haki Hajdari (48) iz Srbice, poznat po nadimku >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Haki Drenica i Sali Redžepi (55) iz okoline Đakovice.
Oni se povezuju sa aktivnostima već optuženog pripadnika OVK Rize Alije za zločine nad civilima, počinjenim na severu Albanije.
Optužnicu protiv Alije potpisao je međunarodni tužilac Robert Din.
Na istoj optužnici je i Sabit Geci, pripadnik OVK.
Alija i još nekolicina neidentifikovanih pripadnika OVK optuženi su za nehuman odnos prema civilima u logoru "Cahan" u Albaniji od aprila do sredine juna 1999. godine.
Broj optuženih za ratne zločine i držanje kidnapovanih civila u dva logora u Albaniji popeo se na pet.