Oporavio se Nelson Mandela

Izvor: Blic, 06.Jan.2013, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oporavio se Nelson Mandela

JOHANESBURG - Bivši predsednik Južnoafričke Republike Nelson Mandela oporavio se od upale pluća i operacije kamena u žuči, zbog čega je proveo skoro tri sedmice u bolnici, saopštile su danas vlasti ove zemlje.

Mandela (94) pati od zdravstvenih problema već nekoliko godina i proveo je veći deo decembra u bolnici u Pretoriji. To mu je bio najduži boravak u bolnici od kada je pušten iz zatvora 1990. godine.

On se nalazi na kućnom lečenju od kada je izašao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << iz bolnice 26. decembra, prenio je Rojters.

“Predsednik Mandela ostvaruje stalni napredak i nastavlja da se oporavlja u kliničkom smislu”, navodi se u saopštenju predsedničke kancelarije.

Mandela, dobitnik Nobelove nagrade za mir, ima problema sa plućima od kada je kao politički zatvorenik oboleo od tuberkuloze. Proveo je 27 godina u zatvoru, uključujući 18 godina na ostrvu Roben, u blizini Kejptauna.

On je postao prvi crni predsednik Južnoafričke Republike na izborima 1994. godine, čime je okončan aparthejd.

Povezane vesti: Džordž Majkl i dalje u bolnici Džordž Majkl kući za Božić Pacijent za koga su mislili da je mrtav, probudio se među leševima Mišo Kovač nakon operacije prošetao hodnikom bolnice Mišo Kovač doživeo infarkt

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Oporavio se Nelson Mendela

Izvor: Nezavisne Novine, 06.Jan.2013

JOHANESBURG - Bivši predsjednik Južnoafričke Republike Nelson Mendela oporavio se od upale pluća i operacije kamena u žuči, zbog čega je proveo skoro tri sedmice u bolnici, saopštile su danas vlasti ove zemlje.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.