Okončana drama na zgradi Generalštaba

Izvor: RTS, 22.Okt.2012, 21:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Okončana drama na zgradi Generalštaba

Almes Nedin koji se popeo na zgradu Generalštaba, na uglu ulica Nemanjine i Kneza Miloša u Beogradu, sišao je sa simsa oko 20 časova.

19.50 - Muškarac je prvo ušao u zgradu, a potom ga je policija izvela do kola hitne pomoći. 

Policija je posle više od dva sata nagovorila Almesa Nedina, koji se popeo na šesti sprat nekadašnje zgrade Generalaštaba da siđe, čime je okončana drama u centru grada.

Tridesetpetogodišnji Nedin popeo se nešto posle >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 17 sati na šesti sprat Generalštaba, oštećene u NATO bombardovanju.

Držeći mobilni telefon, nervozno je šetao, u znak protesta što mu firma u kojoj je radio duguje osam plata. Pregovarački tim MUP-a Srbije ubedio ga je da napusti zgradu.

Poslednjih godinu i po, Almes Nedin živi na Zvezdari sa suprugom i detetom.

Koordinatorka pregovaračkog tima Tatjana Kljun naglasila je da je osoba bez posla, rezignirana što joj poslodavac nije isplatio plate, kao i zbog teške materijalne situacije u kojoj živi s porodicom u Beogradu, 

Članovi pregovaračkog tima nisu ulazili u detalje o tome ko mu i koliko duguje, navodeći da je taj muškarac više bio rezigniran teškom materijalnom i socijalnom situacijom nego što je mislio da se ubije, objasnila je koordinatorka.

Pregovarački tim MUP-a Srbije stigao je oko 18 časova na ugao ulica Kneza Miloša i Nemanjine u Beogradu kako bi razgovorao s čovekom koji se popeo na zgradu Generalštaba.

Na lice mesta bile su upućene ekipe hitne pomoći i vatrogasne službe, dok se saobraćaj u okolnim ulicama odvija nesmetano.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.