Odstreljeno 9, a kvota 50 divljih svinja

Izvor: Kurir, 15.Nov.2012, 15:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odstreljeno 9, a kvota 50 divljih svinja

Kvota za ovu lovnu sezonu je 50 divljih svinja

PROKUPLJE- Od početka lovne sezone u lovištu na kome gazduje Lovačko udruženje „Toplica“ iz Prokuplja odstreljeno je devet divljih svinja.

"Do sada smo odstreli devet divljih svinja i to na područiju sela Rgaja, Obrtinca i Rankove Reke. Kvota za ovu lovnu sezonu je 50 divljih svinja", kaže Draško Stojanović, upravnik lovišta.

Stojanović dodaje da je pripremljena hrana za prehranu divljači tokom zime i to kabasta i zrnasta hrana i da su u toku radovi na izgradnji hranlišta.

(M. Đ.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.