Održana kolonija Deliblatski pesak

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Avg.2014, 14:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Održana kolonija "Deliblatski pesak"

Na Devojačkom bunaru održana je 46. Likovna kolonija "Deliblatski pesak" na kojoj je učestvovalo 18 slikara iz zemlje i inostranstva.

Tokom blizu pola veka postojanja ove kolonije nastalo je više od 1.200 slika koje čine jedinstvenu i vrednu umetničku zbirku.

Okruženi prirodom u srcu Deliblatske peščare umetnici su tokom nedelju dana stvarali svoja dela. Različitim stilovima i tehnikom iskazali su svoju impresiju i mestom i trenutkom .

Pored slikara >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << iz Srbije učestvovali su i likovni umetnici iz Amerike, Bugarske, Makedonije i Bosne i Hercegovine.

Ove godine spojile su se energije tri generacije slikara, a među njima bio je veći broj mladih.

Individualnost slikara, koji su učestvovali u ovoj koloniji tokom 46 godina, iznedrila je veliki broj raznovrsnih i vrednih umetničkih dela. Ta zbirka će sada biti bogatija za jos 36 slika.

Sa kolonije slikari odlaze sa mnogo utisaka koji će verovatno biti povod nekog novog druženja, možda baš na istom mestu sledeće godine.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.