Odbačena Brejvikova žalba, neće dobiti bolje igrice

Izvor: Blic, 24.Feb.2014, 19:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbačena Brejvikova žalba, neće dobiti bolje igrice

Norveška policija odbacila je žalbu osuđenog masovnog ubice Andersa Brejvika na "torturu i loše zatvorske uslove".

Brejvik je pre desetak dana zapretio da će stupiti u štrajk glađu, ako ne dobije modernije video igrice, sofu i pristup većoj teretani.

On je u pismu naveo da će štrajk glađu trajati do ispunjenja njegovih zahteva.

Među zahtevima koje je Brejvik uputio su i ukidanje ograničenja komunikacija, veća količina vazduha u prostoru u kome >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << boravi, kao i da konzola "plej stejšen dva", koja mu je dostupna, bude zamenjena modernom verzijom.

"Žalba je razmatrana i izvršena je istraga prema propisima", izjavila je komesar policije Ingrid Virum i dodala da je utvrđeno da ni zatvor Ila ni lica koja se pominju nisu odgovorni za Brejvikovo nezadovoljstvo.

Brejvikov advokat Tord Jordet rekao je da njegov klijent nije bio iznenađen odlukom, prenio je AFP.

Brejvik zbog ubistva 77 ljudi u oružanom napadu 2011. godine služi 21-godišnju zatvorsku kaznu, koja bi mogla da bude produžena nakon isteka.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Brejvik neće dobiti novi plestejšn

Izvor: Radio 021, 24.Feb.2014

Norveška policija odbacila je žalbu osuđenog masovnog ubice Andersa Brejvika na "torturu i loše zatvorske uslove".

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.