Obrenovčani napustili Arenu

Izvor: B92, 02.Jun.2014, 17:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obrenovčani napustili Arenu

Beograd -- 150 ljudi iz Obrenovca u 12 sati počelo je da napušta Kombank arenu, u kojoj su bili 12 dana. Njih sele na Sajam, dok se ne osposobi kasarna u Obrenovcu.

Poslednji Obrenovčani koji su napustili prihvatilište u Areni ne kriju razočaranje. Neki kažu da nisu ni znali kuda ih vode, a drugi da su im deca u nekim momentima bila gladna. I dok se evakuisani polako vraćaju u Obrenovac, postoje i oni ljudi koji svoje domove u toj opštini nisu ni napustili.

Tako je ljudima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz naselja Virage, koje se nalazi nedaleko od auto-puta i koje predstavlja najnižu tačku u Obrenovcu. Ono je pod vodom od prvog dana, a ljudi u svoje domove ulaze uz pomoć merdevina.

"Voda se teško povlači. 17 dana već ovako stoji. Mi smo ovde zarobljeni, bez struje i vode", kaže jedan meštanin naselja Virage.

Mnogi se plaše za temelje kuća i zgrada, jer su pod vodom. U tom naselju živi dosta porodica s malom decom, a u blizini je i vrtić. Voda se trenutno ispumpava samo sa dve pumpe, što nije dovoljno.

Sutra će i halu Pionir napustiti građani sa poplavljenih područja. Nadležni tvrde da se intenzivno radi na sređivanju kasarne i hotela u Obrenovcu. Od

danas su počeli da redovno saobraćaju prigradski autobusi "Laste" ka Obrenovcu.

Ministarstvo deli pakete s rukavicama i maskama

Inače, Ministarstvo zdravlja danas je u Obrenovcu počelo da deli građanima priručne pakete sa zaštitnim rukavicama i maskama, kao i s uputstvima kako se ponašati prilikom čišćenja objekata od posledica poplava.

Državni sekretar ministarstva zdravlja Berislav Vekić je rekao da će od sutra građanima biti deljene i bočice od jednog litra sa dezinfekcionim sredstvom. On je naglasio da se sve to radi iz preventivnog razloga i da u Obrenovcu nema nikakvih znakova pojave infekcije.

Vekić je precizirao da priručni paket sadrži nekoliko vrsta rukavica i maske, "tako da je to i prva akcija pružanja tehničke pomoći oko sređivanja lokala i objekata".

"To se sve radi preventivno...mogu da istaknem da je situacija stabilna i pod kontrolom i da za sada nemamo nikakvih znakova pojave infekcija", rekao je on.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.