Obrenovac, pripreme za povratak građana

Izvor: RTS, 29.Maj.2014, 20:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obrenovac, pripreme za povratak građana

U pojedinim delovima Obrenovca, pored tehničke vode, ima i struje, ali još nema uslova da se građani vrate u svoje domove. Komisije su nastavile da popisuju oštećenu imovinu.

Pre dve nedelje, bujica je u naselju Sava nosila sve pred sobom. Šta je ostavila, mnogi su danas videli prvi put - gotovo u svakoj kući uništen je prvi sprat.

"Sve je bilo ispreturano, parket je bio podignut, nasred dnevne sobe je bilo brdo, tuga i jad", priča žiteljka naselja Sava, koja >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << se vratila svojoj kući. 

I centar grada ubrzano se priprema za povratak građana. Čiste se i poslovni i stambeni objekti.

"Imam dva poslovna prostora, oko 66 kvadrata i stambeni deo od 150 kvadrata, sve je uništeno", priča žitelj Ovrenovca.   

Na povratak će još neko vreme sačekati meštani nižih naselja iz kojih se voda još izvlači. U Zabrežju, iz kojeg su evakuisani skoro svi, ostali su samo najuporniji.

"Imali smo vode i hrane, sve su nam doterali kamionima i čamcima, više je bilo vode i hrane nego kad je normalno stanje", priča čovek koji je ostao u Zabrežju. 

Malo njih se i vraća u Zabrežje. Uglavnom oni koji su tu morali da ostave ljubimce. Svakoga dana, na istom mestu, psi čekaju svoje gazde.

Od danas se do Obrenovca može i javnim prevozom, a građanima se i dalje preporučuje nošenje maski i zaštitnih rukavica.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.