Obradović: SZS neće priznavati vlast nakon izbora

Izvor: Beta, 24.Maj.2020, 23:22

Obradović: SZS neće priznavati vlast nakon izbora

Predsednik Dveri Boško Obradović kazao je da Savez za Srbiju (SZS) neće priznavati izbore, parmalent i odluke vlasti i da će odmah nakon izbora preduzeti "demokratske, mirne i nenasilne" metode borbe protiv vlasti.On je gostujući u Utisku nedelje naveo da će opozicija pokušati da ospori legitimitet novoformirane vlasti, a da je cilj postizanje vanrednih parlamentarnih izbora.Na pitanje da li se konsultovao sa drugim liderima Saveza za Srbiju pre incidenata ispred Doma Narodne skupštine ili otpočinjanja štrajka gladju, Obradović je kazao da je svaku akciju prvo predlagao na sastancima sa ostalim predstavnicima opozicije, ali da je svoje poslednje delovanje preduzeo "kada je video da se svi ti metodi odlažu"."Počeo sam (sopstvenu) kampanju aktivnog bojkota, kada sam video da ostali čekaju promenu stava Evropske unije, ekonomsku krizu koja treba da sruši (predsednika Srbije Aleksandra) Vučića ili priznanje bojkota", naveo je Obradović.

Nastavak na Beta...






Povezane vesti

Obradović: SzS oformio "bojkot štab", sledeće nedelje susret sa građanima

Izvor: Blic, 25.Maj.2020, 19:29

Savez za Srbiju je osmislio bojkot kampanju i oformio "bojkot štab", kazao je predsednik Dveri i jedan od lidera tog saveza Boško Obradović.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.