Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jan.2012, 13:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obradović: Potrebna veća ulaganja u obrazovanje
BEOGRAD -
Srbija mora više da ulaže u obrazovanje i nauku ukoliko želi da ta oblast bude kvalitetna, izjavio je ministar prosvete Žarko Obradović i dodao da nije zadovoljan ovogodišnjim budžetom za obrazovanje.
Od Ministarstva prosvete se, prema njegovim rečima, traži "nemoguća misija" jer 95 odsto budžeta godinama unatrag odlazi na plate i doprinose prosvetnih radnika, a sa ostalih pet odsto mora da se pokrije celokupan pripremni predškolski program, osnovno, srednje, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << visoko obrazovanje, đački i studentski krediti, investicije i oprema.
"Nisam zadovoljan budžetom za obrazovanje. On je takav da 95 odsto ide na plate, a svega pet odsto za sve ostalo", kazao je Obradović i dodao da je formalno, budžet nauku i prosvetu povećan za 3,14 odsto u odnosu na prethodnu godinu.
To će, prema njegovim rečima, biti dovoljno samo za ispunjavanje osnovnih funkcija koje ima Ministarstvo, i za praćenje ketanja plata u javnom sektoru onako kako je predviđeno za predstojeću godinu.
Upitan da li će plate prosvetnih radnika u 2012. godini biti povećane, ministar je kazao da će "plate pratiti javnu politiku u 2012".
Obradović je negirao da je u osnovnom i srednjem obrazovanju povećan broj zaposlenih i dodao da je to slučaj samo u visokom obrazovanju što je, kako kaže, posledica akreditacije.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Ministar nije zadovoljan budžetom za obrazovanje
Izvor: Radio 021, 15.Jan.2012
Srbija mora više da ulaže u obrazovanje i nauku ukoliko želi da ta oblast bude kvalitetna, izjavio je ministar prosvete Žarko Obradović i dodao da nije zadovoljan ovogodišnjim budžetom za obrazovanje.
Ministar Obradović: "Jednim kreditom rešio bih višak zaposlenih u školama"
Izvor: SEEbiz.eu, 16.Jan.2012, 10:46
BEOGRAD - Žarko Obradović: Srbija mora da se odluči, ako hoće kvalitetno obrazovanje i nauku onda mora više da se ulaže.





