Izvor: B92, 20.Dec.2013, 15:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obradović: Koalicija nije ugrožena
Beograd -- Odluka naprednjaka da izađu iz nekoliko lokalnih samouprava je unutarstranačka stvar, koja ne dovodi u pitanje funkcionisanje koalicije, kaže Žarko Obradović.
SNS je u sredu donela odluku da smeni oko 100 funkcionera, ali i napusti 11 lokalnih samouprava u kojima ucestvuje u vlasti kao manjinski partner.
"To je pre svega unutarpartijska odluka koja ne dovodi u pitanje funkcionisanje naše koalicije, a nadam se ni funkcionisanje lokalne vlasti, s obzirom da se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << broj odbornika SNS u tim opštinama razlikuje, negde je veći negde je manji", rekao je Obradović Tanjugu.
On je dodao da, s obzirom da je u pitanju partijska odluka naprednjaka, nepotrebno je da SPS daje ocenu o tome, već navodi da je suština da se vidi kako lokalne samouprave mogu da nastave da funkcionišu i budu na usluzi građanima.
Na pitanje da li će doći do lokalnih izbora u opštinama u kojima naprednjaci izlaze iz vlasti, Obradović je rekao da je o tome rano govoriti.
"Znam da je broj odbornika veoma različit i razlikuje se situacija od opštine do opštine. U Ivanjici, recimo, mi nismo u vlasti, a oni su odlučili da izađu", naveo je Obradović.
On je ponovio da svaka opština predstavlja posebnu priču, ali da je suština u tome što je SNS donela poltiičku i partijsku odluku, te da takvu odluku socijalisti nemaju potrebu da komentarišu, već jednostavno da vide i moguće da na najbolji način funkcioniše lokalna vlast.







