Obradović: Koalicija nije ugrožena

Izvor: B92, 20.Dec.2013, 15:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obradović: Koalicija nije ugrožena

Beograd -- Odluka naprednjaka da izađu iz nekoliko lokalnih samouprava je unutarstranačka stvar, koja ne dovodi u pitanje funkcionisanje koalicije, kaže Žarko Obradović.

SNS je u sredu donela odluku da smeni oko 100 funkcionera, ali i napusti 11 lokalnih samouprava u kojima ucestvuje u vlasti kao manjinski partner.

"To je pre svega unutarpartijska odluka koja ne dovodi u pitanje funkcionisanje naše koalicije, a nadam se ni funkcionisanje lokalne vlasti, s obzirom da se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << broj odbornika SNS u tim opštinama razlikuje, negde je veći negde je manji", rekao je Obradović Tanjugu.

On je dodao da, s obzirom da je u pitanju partijska odluka naprednjaka, nepotrebno je da SPS daje ocenu o tome, već navodi da je suština da se vidi kako lokalne samouprave mogu da nastave da funkcionišu i budu na usluzi građanima.

Na pitanje da li će doći do lokalnih izbora u opštinama u kojima naprednjaci izlaze iz vlasti, Obradović je rekao da je o tome rano govoriti.

"Znam da je broj odbornika veoma različit i razlikuje se situacija od opštine do opštine. U Ivanjici, recimo, mi nismo u vlasti, a oni su odlučili da izađu", naveo je Obradović.

On je ponovio da svaka opština predstavlja posebnu priču, ali da je suština u tome što je SNS donela poltiičku i partijsku odluku, te da takvu odluku socijalisti nemaju potrebu da komentarišu, već jednostavno da vide i moguće da na najbolji način funkcioniše lokalna vlast.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.