Izvor: Blic, 28.Dec.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obijali banke da bi platili studiranje

Dva američka studenta koji su tvrdili da su obijali banke da bi obezbedili pare za studiranje, naučili su tešku lekciju na sudu u Hamiltonu, u saveznoj državi Ohajo.

Sudija Stiven Martin osudio je Endrijua Batlera (20) i Kristofera Ejverija (22) na 20 godina zatvora, poručujući im da kriminal ne sme biti način rešavanja finansijskih poteškoća.

"Krasti od drugih nije odgovor. To nije nikada bilo i neće nikada biti", kazao je Martin. Batler, student na univerzitetu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Toledu, i Ejveri koji je pohađao studije na univerzitetu u Sinsinatiju, proglašeni su krivim za dve oružane pljačke i šest otmica. Batler i Ejveri su na sudu rekli da su se odali kriminalu jer nisu više bili u stanju da plate školarinu nakon povećanja troškova studiranja. Njih dvojica su maskirani ušli u julu u jednu banku u Redingu i pod pretnjom oružja odneli 130.000 dolara. Dan ranije, pokušali su bez uspeha da orobe jednu menjačnicu.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.