Obama za jači pritisak na Siriju

Izvor: B92, 18.Jan.2012, 01:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obama za jači pritisak na Siriju

Vašington -- Američki predsednik Barak Obama založio se za još jači međunarodni pritisak na predsednika te zemlje Bašara al Asada da siđe s vlasti.

Obama se, nakon susreta u Beloj kući, zahvalio jordanskom kralju Abdulahu, kao prvom arapskom lideru koji je pozvao Asada da podnese ostavku, javlja AFP.

Nastavićemo da sarađujemo sa Jordanom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u stvaranju međunarodnog pritiska da režim u Siriji odstupi i da dođe do demokratske tranzicije u toj zemlji, rekao je Obama.

Dvojica lidera su tokom susreta razgovarali i o oživljavanju izraelsko-palestinskog dijaloga, kao i o situaciji u Iranu i Iraku.

Istakli smo značaj zajedničkog ohrabrivanja Palestinaca i Izraelaca da ponovo sednu za sto i pregovaraju na ozbiljan način, zaključio je američki predsednik.

On je ponovio je da je neprihvatljivo nasilje koje sprovodi režim u Siriji.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Obama ponovno pozvao Assada da odstupi s vlasti

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 18.Jan.2012

Američki predsjednik Barack Obama izjavio je da je nasilje koje traje u Siriji "neprihvatljivo", te još jednom pozvao predsjednika Bashara al-Assada da odstupi s vlasti. "Nažalost, mi i dalje gledamo neprihvatljivu razinu  nasilja u ovoj zemlji", rekao je Obama prije sastanka s jordanskim kraljem ...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.