OPŠTINA SVILAJNAC PLATILA HASAP ZA 100 FIRMI

Izvor: Kurir, 24.Jun.2011, 18:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OPŠTINA SVILAJNAC PLATILA HASAP ZA 100 FIRMI

SVILAJNAC - Sto privrednika Svilajnca, vlasnika firmi za proizvodnju, preradu i distrubuciju hrane, potpisalo je u zgradi Skupštine opštine Svilajnac ugovor sa "Jugoinspektom" o uvođenju integrisanog sistema kontrole bezbednosti hrane Hasap (HACCP), koji će za njih platiti opština iz budžeta.

Ugovor je potpisan i između "Jugoinspekta" i Skupštine opštine o plaćanju, a umesto oko 150.000 evra, koliko bi ukupno stajali svi sertifikati, opština će "Jugoinspektu" platiti 30.000 >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << evra.

- Kada sam sa privrednicima koji se bave proizvodnjom, preradom i distribucijom hrane imao sastanak, oni su uvođenje hasapa istakli kao problem. Osim što je za većinu 1.000 do 1.500 evra mnogo para, nisu bili sigurni ni koga da izaberu od silnih konsultanata koji se nude, u kvalitet njihovih usluga. Opština je preuzela na sebe obavezu da im pomogne, raspisali smo tender i angažovali referentnu, ovlašćenu sertifikacijsku državnu kuću "Jugoinspekt" da uradi sve i da to bude besplatno za privrednika, a opština će to platiti - rekao je zamenik predsednika opštine Predrag Milanović.

Rok za uvođenje Međunarodnog standarda za proizvodnju bezbedne hrane Hasap u Srbiji je bio 11. jun, po Zakonu o bezbednosti hrane.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.