Novi poplavni talas stiže 11. aprila

Izvor: Blic, 09.Apr.2013, 21:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi poplavni talas stiže 11. aprila

Vrh poplavnog talasa koji se očekuje u četvrtak 11. aprila za sada ne nagoveštava problem u saobraćaju duž obala reka, a oko Kule Nebojša gde je vodostaj najveći saobraćaj se odvija normalnim tokom, kaže za "Blic" Sanja Vuksanović Žugić, načelnica Uprave za vanredne situacije.

- Pratićemo stanje nivoa reka i narednih dana i u zavisnosti od vodostaja spremni smo da preduzmemo određene mere i aktivnosti. Nakon očekivanog rasta vodostaja doći će do stagnacije, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << se već od 15 aprila očekuje ponovni rast nivoa reka - navodi Vuksanović Žugić.

U glavnom gradu je proglašena redovna odbrana od poplava jer je nivo Dunava dostigao 601 centimetar, a granica za proglašenje redovne odbrane od poplava je 500 centimetara, dok je nivo Save trenutno 549 centimetara. Za proglašenje vanredne odbrane od poplava potrebno je da nivo vode bude za metar viši od granice za redovnu odbranu.

Zalihe snega na slivu Dunava kroz Mađarsku izazvale su poplavu koja je iznad vrednosti dostignute u vreme velikih poplava 2006. godine. Ipak,ne očekuje se naglo, već postepeno topljenje snega tako da će od četvrtka vodostaj stagnirati određeno vreme.

Od proglašenja redovne odbrane od poplava, radnici Javnog vodoprivrednog preduzeća "Beogradvode" svakodnevno obilaze odbrambene linije, nasipe kao i brane, ispumpavajju vodu iz melioracionih kanala putem crpnih stanica, a Služba za hitne intervencije svakodnevno dežura i izlazi na teren po prijavama građana i vodoprivredne inspekcije.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.