Novi napad na Srbiju; Vjosa Osmani ima predlog

Izvor: B92, 05.Jan.2023, 18:48

Novi napad na Srbiju; Vjosa Osmani ima predlog

Priština -- Predsednica privremenih prištinskih institucija Vjosa Osmani pozvala je međunarodnu zajednicu da "osudi destabilizujuće tendencije Srbije".

Osmanijeva je pozvala međunarodnu zakednicu i "da ne izjednačava dve strane".

Ona je na sastanku sa specijalnim izaslanikom Velike Britanije za Zapadni Balkan Stjuartom Pičom rekla da Priština nastavlja da bude konstruktivna strana u odnosu na dijalog sa Srbijom, ali da srpska strana pokušava da destabilizuje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kosovo i time pomeri fokus sa dijaloga, prenela je "Koha".

Osmani je zatražila da međunarodna zajednica zauzme jedinstven stav "prema destabilizujućim tendencijama Srbije", da osudi takve postupke i da "ne izjednačava dve strane, kada je jasno ko je agresor”.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.