Izvor: B92, 15.Feb.2015, 12:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nove gužve na mađarskoj granici?
Broj ilegalnih prelazaka granice blago je porastao proteklog dana, ali i dalje je višestruko manji u odnosu na prošli vikend, navode iz mađarske policije.
Kako se navodi, u protekla 24 časa mađarska policija uhvatila je u ilegalnom prelasku granice 550 lica, što je 75 više u odnosu na dan ranije.
Protiv tri osobe pokrenut je postupak zbog krijumčarenja ljudi, dok se troje goni zbog falsifikovanja dokumenata.
Na teritoriji pogranične Županije Čongrad >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u nelegalnom prelasku granice uhvaćene su 402 osobe, među kojima je i 84-oro dece.
Najveća grupa, kako je saopšteno, uhvaćena je u nešto posle deset časova u okolini Ašothaloma i u njoj je bilo 50 osoba sa Kosova i Metohije koje su nelegalno prešle "zelenu granicu".
Osim toga, kako se navodi, u okolini Morahaloma uhvaćen je jedan 30-ogodišnji državljanin Turske koji je, u automobilu marke mercedes sa austrijskim tablicama, prevozio sedam Avganistanaca.
Takođe juče, kod Hedješhaloma, na granici sa Austrijom, uhvaćen je jedan bugarski državljanin koji je u automobili marke VW Pasat prevozio bračni par sa Kosova i troje dece koji nisu imali ni dokumenta ni vize koje im omogućavaju boravak u Šengen zoni.
Mađarska policija je, kako je saopšteno, pokrenula postupak protiv 49 lica sa Kosova i Metohije i još osam ilegalnih migranata iz Pakistana, Avganistana i Irana uhvaženih juče na teritoriji pogranične Županije Bač-Kiškun.
Oni su uhvaćeni u ukupno 12 grupa koje su zatečene u nelegalnom boravku u Mađarskoj. Među njima je bilo i 12-oro dece.
Kako se navodi, svi su zatražili azil i predati su u nadležnost imigracione službe.







