Novcem turske agencije obnova stepeništa na Kalemegdanu

Izvor: SrbijaDanas.com, 18.Jun.2017, 09:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novcem turske agencije obnova stepeništa na Kalemegdanu

Ugovor je potpisan i novac je obezbeđen

Gradski menadžer Beograda Goran Vesić izjavio je danas da će zahvaljujući donaciji turske Agencije za saradnju i koordinaciju "TIKA" od 139.000 evra do kraja jula početi popravka Malog stepeništa, na ulazu u Kalemegdan iz Pariske ulice.

26. juna nijedan Beograđanin NEĆE otići na posao, a razlog će ostatku Srbije naterati suze na oči

Vesić je rekao da četvoromesečnu obnovu tog kamenog stepeništa >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << u stilu neobaroka, proglašenog za spomenik kulture, priprema Gradski zavod za zaštitu spomenika kulture.

- - naveo je Vesić i dodao da preostaju formalnosti sa izdavanjem građevinske dozvole.

- Malo stepenište je podignuto 1903. godine po projektu prve žene-arhitekte u Srbiji, Jelisavete Načić - rekao je Vesić i zahvalio partnerima iz Turske čijim donacijama se na Kalemegdanu obnavljaju Damat Ali-pašino turbe i česma Mehmed-paše Sokolovića.

Vesić je najavio da će iduće godine biti završen projekat za Muzej grada Beograda, u preuredjenoj zgradi Vojne akademije u Resavskoj 40, iz 1899. godine.

- Tako će Muzej grada Beograda koji je osnovan 1903. godine i koji ima 132 hiljade zvaničnih eksponata koji predstavljaju istoriju našeg grada dobiti novi prostor - rekao je Vesić i najavio da će iduće godine početi i uredjenje stare zemunske četvrti Gardoš.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.