Izvor: Nezavisne Novine, 29.Sep.2016, 16:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova Micra bez prepoznatljivih oblina (FOTO)

Nissan je potpuno redefinisao dizajn svog potkompaktnog modela, koji će premijeru imati na sajmu automobila u Parizu. Peta generacija modela Micra predstavlja oštar zaokret kada je riječ o spoljašnjosti ovog vozila.

Automobil sada ima sportskiju, dinamičniju pojavu, pa će vjerovatno privući više mlađih kupaca nego što je to bio slučaj sa prethodnikom, >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << koji kao da nije bio do kraja definisan.

Spušteni prednji dio vozila karakteriše nova, nisko postavljena maska hladnjaka i veliki, zakošeni farovi.Bočna linija koja se prostire duž čitavog automobila, vizuelno spaja prednje krilo sa stop svjetlima i takođe doprinosi dinamičnom karakteru vozila, dok blago silazna kontura krova zaokružuje novi dizajn karoserije.

Sportski izgled naglašen je i zatamnjenim C stubovima, koji stvaraju efekat "lebdećeg krova", ali i skrivenim kvakama zadnjih vrata.

Zadnji dio Micre je takođe atraktivan, zahvaljujući prije svega stop svjetlima u obliku bumeranga, ali i braniku koji je oblikovan kao kod nekih sportskih modela.

Kokpit ima znatno moderniji izgled u odnosu na prethodnu generaciju i ostavlja utisak vozila koje je za klasu iznad. Nissan nije objavio podatak o dimenzijama automobila, ali poznato je da je nova Micra veća i prostranija od još uvijek aktuelne, četvrte generacije i da ima duže međuosovinsko rastojanje, što će doprinijeti većem komforu u vožnji.

Proizvođač je automobil opremio najsavremenijim elektronskim sistemima pomoći vozaču, uključujući i automatsko kočenje u slučaju opasnosti, sa funkcijom za prepoznavanje pješaka.

Tu su i sistem za detekciju drugih vozila u mrtvom uglu, tehnologija za sprečavanje nenamjernog napuštanja vozne trake, sistem za "čitanje" znakova, inteligentna duga svjetla sa funkcijom protiv zasljepljivanja vozača koji dolaze u susret...

Multimedijalni sistem dolazi sa glasovnim komandama i sedmoinčnim ekranom osjetljivim na dodir, a obezbijeđen je pristup satelitskoj navigaciji, kao i povezivanje sa smartfon uređajima, dok se za ozvučenje pobrinuo Bose.

U početku, u ponudi će biti dva motora, trocilindarski 0.9 litarski turbo benzinac sa 90 ks, i 1.5 litarski dizelaš iste snage. Kasnije će biti dostupan i atmosferski 1.0 benzinski motor koji isporučuje 73 ks.

Više detalja biće poznato nakon svjetske premijere u Parizu, a prodaja u Evropi startuje u martu 2017.

(B92)

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

Citroen C3 za 2017. debitovao na sajmu u Parizu (FOTO)

Izvor: B92, 30.Sep.2016, 09:57

Novi C3 znatno se razlikuje od prethodne dve generacije, a dizajn spoljašnjosti i unutrašnjosti potpuno se uklapa u novu gamu vozila francuskog proizvođača.

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.