Nikolić na čelu Saveta sa Rusijom i Kinom

Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Jun.2017, 17:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nikolić na čelu Saveta sa Rusijom i Kinom

Nikolić je novi predsednik Saveta za saradnju sa Rusijom i Kinom

Nikolić je najavio da će Savet sačiniti katalog onoga što Srbija ima i šta želi da ponudi, kao i onoga što je Kina do sada tražila

Bivši predsednik Srbije Tomislav Nikolić postavljen je danas za predsednika Saveta za saradnju sa Rusijom i Kinom. On je, nakon svečanog otvaranja ambulante u naselju Šumarice, koja je izgrađena sredstvima fonda njegove supruge, preneo novinarima da je odlukom Vlade postavljen >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << za predsednika Sveta.

Istakao je da će mu to biti preokupacija u sledećem periodu, dodajući da je ono što je video proteklih pet godina to da je nedostajala koordinacija za saradnju.

– Do sada su ministarstva samostalno to radila. Nacionalni savet ima sedam ministara i još sedam stručnjaka, i šansa koja nam se pruža za saradnju sa Kinom ne sme da se ispušta. Ekonomski hoćemo da dostignemo mnoge evropske države koje su svu svoju pažnju usmerile na Kinu jer se zna da je tu najviše zdravih i svežih investicija – objasnio je on.

Najavio je da će Savet sačiniti katalog onoga što Srbija ima i šta želi da ponudi, kao i onoga što je Kina do sada tražila.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.