Izvor: Press, 15.Okt.2014, 01:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikolić danas sa ruskim ambasadorom Čepurinom
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić sastaće se danas sa ambasadorom Ruske Federacije Aleksandrom Čepurinom, najavljeno je iz predsednikovog kabineta.
Nikolić i Čepurin će se sastati u 11.30 minuta u Generalnom sekretarijatu predsednika Srbije.
Srbiju će u četvrtak poseti ruski predsednik Vladimir Putin, a prema rečima Čepurina, ta poseta ima pozitivnu konotaciju, a saradnja >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << Rusije sa Srbijom nije uperena ni prema kome, već je korisna za dve zemlje, Evropu i čitav svet.
Tokom Putinove posete biće potpisano više sporazuma o saradnji.
U četvrtak će, povodom obeležavanja Dana oslobođenja Beograda u Drugom svetskom ratu, biti održana i vojna parada za koju su pripadnici Vojske Srbije na prostoru ispred Palate Srbija juče uspešno izveli generalnu probu i demonstrirali visok stepen obučenosti.
Svetske agencije najavljujući posetu ruskog predsednika Vladimira Putina Srbiji, stavile su akcenat na činjenicu da ona pada u vreme ukrajinske krize.
Putin, čiji su se odnosi sa Evropskom unijom pogoršali zbog Ukrajine, i dalje može da računa na toplu dobrodošlicu u Beogradu koji je odbio da se pridruži evropskim sankcijama Moskvi, navele su agencije.
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić, Ambasador Rusije, Vladimir Putin














