Izvor: NoviMagazin.rs, 22.Okt.2016, 13:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikolić: Srbija se opet bori za pravdu u međunarodnom pravu
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je da se Srbija danas, kao i mnogo puta u svojoj istoriji, opet bori za principe pravde u međunarodnom pravu i poretku i iste standarde za sve.
Nikolić je na svečanosti povodom Dana oslobodnjenja Novog Sada rekao da se Srbija iskreno zalaže za očuvanje mira i dobrosusedske odnose u regionu, jer jedino tako može da se ostvari ekonomski napredak i blagostanje >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << za sve na ovim prostorima.
"Nećemo i ne možemo da prihvatimo priznanje nepostojeće države na teritoriji Srbije", rekao je predsednik.
Navodeći da je Srbija položila ogromne žrtve na oltar slobode, Nikolić je kazao da je ona u svojoj istoriji bila uvek na strani pravde, časti i slave, na strani zemalja pobednica u Drugom svetskom ratu.
"Nemamo pravo da izneverimo krv i žrtvu naših heroja. Nemamo pravo da prihvatimo kako je interes u prednosti nad čašću i dostojanstvom. Nad pravdom", rekao je Nikolić.
On je istakao da se ne sme zaboraviti na stradalnu i slavnu prošlost koja "obavezuje za večnost".
Nikolić je podsetio i na veliki doprinos Novosađana u toj borbi.
"Prošle su 72 godine od oslobođenja Novog Sada u Drugom svetskom ratu, kada su fašisti, poraženi nezaustavljivim nadiranjem vojnika Narodnooslobodilačke vojske Jugoslavije i Crvene armije, bežali iz Novog Sada. Novi Sad je tako postao simbol pobede i još jedan grad slobodne Jugoslavije", rekao je Nikolić.















