Nikolić: Manjine moraju da uživaju sva prava

Izvor: Blic, 26.Feb.2014, 14:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nikolić: Manjine moraju da uživaju sva prava

Beograd - Predsednik Srbije Tomislav Nikolić je danas, u razgovoru sa Suzanom Kujundžić Ostojić, predsednicom Privremenog organa upravljanja Nacionalnog saveta bunjevačke nacionalne manjine, istakao da Srbija želi da pomogne da manjine uživaju sva prava u punom kapacitetu.

Nikolić očekuje da se svi problemi koje Bunjevci imaju objedine i reše na institucionalan način na republičkom, pokrajinskom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i lokalnom nivou, saopštila je Pres služba predsednika Republike.

Suzana Kujundžić Ostojić, predsednica Saveta bunjevačke nacionalne manjine, iznela je brojne probleme sa kojima se suočavaju Bunjevci u domenu svoje političke, kulturne i obrazovne promocije.

Predsednik Nikolić je izrazio spremnost da i lično doprinese razvoju obrazovanja budućih generacija Bunjevaca, rekavši da će ukoliko bude potrebno porodica Nikolić finansirati štampanje knjiga na jezicima manjina.

- Država se trudi da zaštiti retke biljne vrste na području Subotice, koja raste samo na području Subotice, i ništa manje ne sme da se trudi da zaštiti ceo narod“ - zaključio je predsednik Srbije.

On je obećao da će učiniti sve u svojoj nadležžnosti, da se Bunjevcima i drugim manjinama omogući ostvarivanje manjinskih prava koje imaju na osnovu Ustava i Zakona Republike Srbije, navedeno je u saopštenju.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Nikolić: Manjine moraju da uživaju sva prava

Izvor: Akter, 26.Feb.2014

Tomislav Nikolić je danas, u razgovoru sa Suzanom Kujundžić Ostojić istakao da Srbija želi da pomogne da manjine uživaju sva prava u punom kapacitetu

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.