Nevreme u Kaliforniji, ima poginulih

Izvor: B92, 17.Jan.2019, 23:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nevreme u Kaliforniji, ima poginulih

Nevreme s jakom kišom, snegom i vetrom zahvatilo je američku saveznu državu Kaliforniju gde je najmanje pet osoba stradalo.

Nekoliko hiljada je ostalo bez struje, javila je agencija AP i dodala da onima koji su bili ugroženi nedavnim šumskim požarima, sada prete poplave.

Lokalne vlasti na jugu Kalifornije, zabrinute zbog opasnosti izlivanja reka i poplava, naložile su evakuacije nekih delova Malibua i drugih zona koje su bile pogođene šumskim požarima. Škole >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Malibuu su zatvorene.

Vlasti na severu Kalifornije takođe su naložile meštanima da budu spremni da u svakom trenutku napuste svoje domove zbog opasnosti od velikih poplava i izlivanja vode sa otpadima vegetacije koja je izgorela u požarima.

Više od 140 letova otkazano je na međunarodnom aerodromu u San Francisku dok su putari upozorili na moguće opasnije uslove vožnje.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Nevrijeme u Kaliforniji, ima poginulih

Izvor: Nezavisne Novine, 17.Jan.2019

Nevrijeme s jakom kišom, snijegom i vjetrom zahvatilo je američku saveznu državu Kaliforniju gdje je najmanje pet osoba stradalo.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.