Nemačka služba: Islamisti naša najveća opasnost

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Dec.2012, 13:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemačka služba: Islamisti naša najveća opasnost

BERLIN -

Međunarodni islamisti su za unutrašnju sigurnost Nemačke najveća opasnost, izjavio je predsednik Savezne službe za zaštitu Ustava Hanas-Georg Masen, čija je služba sa zabrinutošću registrovala povećan broj putovanja islamista iz Nemačke za Egipat i Somaliju.

Masen je, kako prenose mediji, upozorio da su, kada je reč o islamističkoj opasnosti, tu ne radi samo o terorističkoj mreži ''Al-Kaida'', već i o malim, individualno vođenim grupa, koje su inspirisane >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << tom mrežom.

Nemačke sigurnosne vlasti su, prema navodima Masena, registrovale u ovoj godini više od 50 putovanja za Egipat nemačkih ili islamista koji se nalaze u Nemačkoj i ocenili da je ta arapska zemlja, na neki način, postala odrednica za ''džihad-dobrovoljce''.

Masen je u intervjuu DPA, čije delove prenose nemački mediji, upozorio da je i Somalija dobila na značaju kao cilj putovanja islamista i da ''razvoj situacije na Bliskom i Srednjem istoku postaje za Nemačku od sve većeg značaja''.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.