Nema izbora dok se ne urade domaći zadaci

Izvor: RTS, 08.Feb.2013, 10:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nema izbora dok se ne urade domaći zadaci

Verujem da će ova vlada trajati do duboke jeseni ili do kraja godine, kaže predsednik političkog saveta DS-a Dragoljub Mićunović. Izbora neće biti dok vlada ne uradi domaće zadatke koje je prihvatila, ocenjuje Mićunović za RTS.

Predsednik političkog saveta Demokratske stranke Dragoljub Mićunović kaže da ne veruje u skoro raspisivanje izbora i smatra da će ova vlada trajati "bar do duboke jeseni ili do kraja godine".

Mićunović kaže da izbora neće biti >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dok vlada ne uradi "domaće zadatke koje prihvatila".

"Ušli smo u pregovore sa Kosovom, imamo želju da što pre dobijemo datum pregovora za EU. Niko nema vremena za gubljenje, raspisivanje izbora bi značilo pola godine, ako ne i više odlaganje svega toga", objašnjava Mićunović.

Mićunović je uveren da će "Evropska unija i SAD, međunarodna javnost sa kojom pregovaramo i dobrim delom zavisimo od njih, biti protiv izbora i da će izvršiti neku vrstu pritiska da se stvari smire".

Odlaganje izbora, ipak, ne znači zatvrpavanje svih afera, ističe Mićunović, navodeći da bi više voleo da to bude više u okviru tužilaštva i nadležnih organa, umesto tabloida.

Predsednik političkog saveta Demokratske stranke Dragoljub Mićunović kaže da nije oduševljen odlukom te stranke da članovi DS-a Dušan Petrović i Vuk Jeremić vrate svoje poslaničke mandate, da je glasao protiv toga, ali da je bio nadglasan.

Komentarišući susret predsednika Srbije Tomislava Nikolića i predsednice privremenih institucija na Kosmetu Atifete Jahjage simboličan gest koji sadržajno nije doneo ništa novo.

"Svako je ostao na svojim pozicijama, ali sama činjenica da su se sreli dovoljno govori u kom smeru se kreću dalji odnosi, odnosno ka potpunoj normalizaciji odnosa što i jeste korak bliže našem uključenju u Evropsku uniju", objašnjava Mićunović.

Saglasio se sa ocenom američkih analitičara da je susret Nikolića sa Jahjagom pokazuje želju predsednika Srbije da država postane član EU.

Uvek na strani Ustava

Mićunović ističe da je protiv odluke o vraćanju poslaničkih mandata stranci zbog principijelnih, ustavnih i zakonskih razloga.

"Ukinute su blanko ostavke kojima su stranke i politički lideri bili vlasnici mandata. Venecijanska komisija je sugerisala da taj zakon mora da se menja i vrlo je jasno rečeno da nijedna organizacija ne može da ograniči poslanika", objašnjava Mićunović.

Ističe da je zahtev DS-a bio "sudar partijske discipline i ustavnih prava".

"Uvek sam na strani Ustava i modernih rešenja u Evropi i nije tajna da sam glasao protiv takvih odluka, ali nažalost bio sam u manjini", naglašava Mićunović.

Predsednik političkog saveta DS-a podseća je da je često kritikovao odluke koje je donosio Vuk Jeremić, ali ističe da je slučaj oduzimanja mandata i isključenje Dušana Petrovića iz stranke moglo da se reši uz više strpljenja i debate.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Neće biti izbora, bar do kraja godine

Izvor: Beta, 08.Feb.2013

BEOGRAD, 8. februara 2013. (Beta) - Predsednik Političkog saveta Demokratske stranke (DS) Dragoljub Mićunović ocenio je u petak da brojne afere u Srbiji neće izazvati vanredne izbore, bar ne do kraja godine, .

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.