Nedopustivo vređati Vladu Vojvodine

Izvor: RTS, 18.Jan.2013, 22:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nedopustivo vređati Vladu Vojvodine

Predsednik pokrajinske vlade Bojan Pajtić smatra da je nedopustivo i neprimerno vređati Vladu Vojvodine samo zato što traži razjašnjenje sudbine poljoprivrednog zemljišta sa njene teritorije. Takav način komunikacije u prošlosti je ovoj zemlji donosio samo nesreću i zlo, poručuje Pajtić.

Nedopustvo je i neprimereno vređati Vladu AP Vojvodine zato što traži razjašnjenje sudbine poljoprivrednog zemljišta sa teritorije pokrajine, saopštio je Kabinet predsednika pokrajinske >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << vlade Bojana Pajtića.

Takav način komunikacije u prošlosti je ovoj zemlji donosio samo nesreću i zlo, navedeno je u odgovoru na današnje saopštenje Vlade Srbije.

U saopštenju iz Pajtićevog kabineta navodi se i da je neodgovorno i neosnovano Vladu Vojvodine nazvati neozbiljnom vladom koja odbija strane investicije, jer je, naprotiv, zahvaljujući naporima Vlade AP Vojvodine, pokrajina i na međunarodnom planu prepoznata kao jedna od najatraktivnijih regija za ulaganja.

Vojvodinu su eksperti Fajnenšl tajmsa po efektivnosti ulaganja ocenili kao četvrtu regiju u Evropi, a prema statistici VIP Fonda, u Vojvodini je samo tokom 2012. godine investiralo 49 stranih kompanija.

Kako piše u saopštenju, te kompanije su uložile više od 230 miliona evra i zaposlile skoro 3.500 ljudi. Ovaj rezultat još boljim čini i činjenica da je 20 kompanija reinvestiralo u Vojvodini, a da je vrednost reinvesticija preko 66 miliona evra.

Pokrajinski VIP Fond je, kako navode, prošlog meseca na konkursu za najbolji digitalni marketing regiona osvojio treće mesto i našao se na listi TOP 5 svetskih agencija za promociju regiona.

Sa druge strane, potpuno je nerazumljivo koga je u Vladi Republike Srbije mogao da uznemiri napor da se eventualne značajne investicije i višedecenijske obaveze razmotre uz konsultacije sa vrhunskim ekspertima iz ove oblasti.

Kabinet predsednika Vlade Vojvodine saopštio je da je pokrajinska Vlada sigurna da se kvalitetna rešenja, do kojih bi se svakako moralo doći u fazi između predugovora i eventualnog konačnog ugovora, moraju pripremiti studiozno, uzimajući u obzir kako ekonomski interes svih zainteresovanih, tako i elemente tenderske procedure i zakonske okvire koji definišu tip vlasničkih prava inostranih kompanija

Ubeđeni smo da i predstavnici Vlade Srbije apsolutno stoje na ovom stanovištu, piše u saopštenju.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Pajtić: Neosnovano Vladu Vojvodine nazivati neozbiljnom

Izvor: Kurir, 18.Jan.2013

Vlada Srbije ocenila danas da je ponašanje Vlade Vojvodine neodgovorno i neozbiljno i da ima za cilj odbijanje stranih investicija i sprečavanje modernizacije srpske poljoprivrede..NOVI SAD - Vojvođanski premijer Bojan Pajtić ocenio je večeras da je neodgovorno i neosnovano Vladu Vojvodine nazivati...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.