Ne možete preko granice, možete preko granice

Izvor: B92, 29.Jun.2020, 07:06

Ne možete preko granice, možete preko granice

Granična policija BiH zvanično se oglasila o tranzitu građana BiH do Neuma preko Hrvatske.

Tvrde da ih je Ministarstvo unutrašnjih poslova Hrvatske obavestilo da je tranzit dozvoljen, preneo je portal Klix.ba.

"Povodom nedoumica građana i raznih spekulacija obaveštavamo javnost da je Granična policija BiHprimila informaciju od Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Hrvatske, 28.6.2020.godine, da je dopušten tranzit državljanima BiH koji putuju u Neum preko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Hrvatske (MGP Doljani – MGP Metković)", navode iz Granične policije.

Podseća se da je ranijom odlukom Hrvatske, od 25.06.2020. godine, propisano je da su državljani BiH koji odlaze u Hrvatsku dužni da boravee u samoizolaciji u vlastitom domu ili drugom odgovarajućem prostoru u trajanju od 14 dana od dana ulaska u Hrvatsku.

Dalje se navodi da se mera samoizolacije ne primenjuje na putnike koji prilikom ulaska u Hrvatsku tranzitiraju kroz BiH, Kosovo, Srbiju i Severnu Makedoniju.

Na GP Doljani najpre je rečeno da građani BiH ne mogu proći kroz Hrvatsku na putu do Neuma, nakon čega je rečeno da ipak mogu.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.