Izvor: Blic, 05.Jun.2008, 09:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Naučnici pronašli lek protiv kockanja
Prema jednom naučnom istraživanju, utvrđeno je da se "Naltrekson" (Naltrexone), lek koji se inače koristi u lečenju alkoholizma i bolesti zavisnosti, može koristiti i u lečenju ovisnosti od kocke, saopštili su danas zvaničnici.
U tom istraživanju naučnika sa Univerziteta u Minesoti, objavljenom u "Žurnalu kliničke psihijatrije" (Journal of Clinical Psićiatry), oko 40 odsto patoloških kockara koji su uzimali "Naltrekson" mogli su da apstiniraju od kocke >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << najmanje jedan mesec.
Kako se navodi u rezultatima istraživanja, bili su uključeni ispitanici od 14 do 59 godina koji su se mogli nazvati "patološkim kockarima" jer su u toj aktivnosti provodili od šest do 32 časa svake nedelje.
Nakon 18 nedelja primene "Naltreksona", utvrđeno je da ispitanici nisu imali neke ozbiljnije poremećaje, kao i da je taj lek bezbedan za korišćenje u periodu od četiri do pet meseci i da pomaže kontrolisanju simptoma "patološkog kockanja".










