Nastavljeno suđenje vehabijama

Izvor: RTS, 12.Jan.2009, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nastavljeno suđenje vehabijama

Suđenje grupi od 15 vehabija optuženoj za terorizam i nedozvoljeno držanje oružja nastavljeno čitanjem zapisnika veštaka. Za sutra odloženo prikazivanje snimaka iz kompjutera optuženog Mehmedina Koljšija.

Pred Specijalnim sudom danas je izvođenjem dokaza nastavljeno suđenje grupi od 15 vehabija optuženih za terorizam i nedozvoljeno držanje oružja, municije i eksploziva.

Predsedavajući sudskog veća Milan Ranić pročitao je zapisnik o veštačenju 29 čaura >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pronađenih u ataru sela Žabre, koje su, prema optužnici, ispalili članovi grupe, a u nalazu veštaka navodi se da su čaure ispaljene iz dva oružja.

Zbog tehničkih razloga za sutra je odloženo prikazivanje snimaka nađenih u kompjuteru optuženog Mehmedina Koljšija.

Na suđenju su krajem novembra 2008. godine kao dokaz prikazani snimci nađeni u kompjuterima koje je grupa koristila i koji su zaplenjeni prilikom hapšenja članova grupe.

Prikazani su propagandni filmovi terorističke organizacije Al Kaida i govori vođa organizacije Osame Bin Ladena i Ajmana Al Zavahrija koji veličaju džihad i ubijanje nemuslimana.

Grupa je optužena za planiranje ubistva muftije Muamera Zukorlića, kao i planiranje napada na džamiju u Novom Pazaru i na policijsku stanicu u tom gradu.

U optužnici se navodi i da je grupa na planini Ninaji kod Novog Pazara ustanovila kamp za vojnu i terorističku obuku.

Grupa je, prema navodima optužnice, uspostavila blisku vezu sa istomišljenicima u susednim zemljama i u više zemalja sveta sa kojima su komunicirali neposredno i elektronskom poštom.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.