Izvor: Blic, 14.Avg.2011, 13:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Napreduju radovi na Mirijevskom bulevaru
Pre nego što Mirijevo dobije modernu saobraćajnicu koja će povezati ovaj kraj Zvezdare sa centrom i drugim delovima grada, uporedo teku veliki radovi na kompletnoj vodovodnoj i kanalizaciononoj mreži.
Meštani, koji više od 30 godina čekaju da se ovaj problem reši, svakodnevno
Prekid struje
U međuvremenu zbog izmeštanja nekoliko visokonaponskih stubova u okviru rekonstrukcije i proširenja Mirijevskog bulevara, pojedina domaćinstva u Mirijevu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ostaće delimično bez struje tokom 2 naredna vikenda.
U nedelju 14. avgusta napajanje električnom energijom biće prekinuto od 8 do 15 sati, dok će 20. i 21. avgusta biti prekinuto od 7 do 17 sati.
prate šta se dešava na gradilištu.
Osim što će brže i lakše stizati do centra, za žitelje Mirijeva ovim radovima biće rešen i veliki ekološki problem jer je potok koji prolazi pored škole i prometne ulice godinama bio zagađen.
Meštani Mirijeva, koje se poslednjih godina dosta proširilo, dobiće novu vodovodnu mrežu, gasovod, kao i kišnu i fekalnu kanalizaciju. Već je izgrađen betonski kolektor prečnika 4 metra, u koji je uveden Mirijevski potok i na taj način sprečeno njegovo zagađivanje.





