Nalog za privođenje Kurtija na saslušanje

Izvor: RTS, 10.Okt.2017, 14:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nalog za privođenje Kurtija na saslušanje

Kosovska policija ušla je u kuću jednog od lidera opozicionog pokreta Samoopredeljenje, Aljbina Kurtija, kako bi ga po nalogu sudije privela na saslušanje u predmetu koji ga tereti za korišćenje suzavca u prethodnom sastavu kosovskog parlamenta. Kurti se u tom trenutku nije nalazio u kući.
Da je policija dobila nalog za privođenje Aljbina Kurtija za Indeks onlajn potvrdila je portparolka regionalne >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kosovske policije Flora Ahmeti."Kosovska policija je ušla u kuću Aljbina Kurtija da ga dovede na sudsko saslušanje po preliminarnom naređenju sudije u ovom predmetu, ali se on u tom trenutku nije nalazio u kući", rekla je Ahmeti.
Naredba suda za privođenje Kurtija na saslušanje izdata je nakon što se on nije ranije danas pojavio na ročištu.
Četiri poslanika pokreta Samoopredeljenje Aljbin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Hahiu i Faton Topali optuženi su za upotrebu oružja ili opasnog materijala, te ometanje službenih lica u vršenju dužnosti u kosovskom parlamentu.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.