Najmanje 82 žrtve bombaških napada u Nigeriji

Izvor: Blic, 23.Jul.2014, 19:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najmanje 82 žrtve bombaških napada u Nigeriji

U dve današnje eksplozije bombi u gradu Kaduna, na severu Nigerije, poginule su najmanje 82 osobe, objavila je lokalna policija.

Na meti prvog napada bombaša samoubice bio je umereni islamski verski vođa Dahiru Bauči, koji je u to vreme držao propoved. Bauči je ostao nepovređen, ali je poginulo najmanje 32 njegovih sledbenika, dok je 14 ranjeno, izveštava Rojters.

Na propovedi popularnog verskog vođe bilo je i ljudi iz Čada, Senegala i Nigera.

Ubrzo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zatim, eksplodirala je druga bomba na pretrpanoj pijaci Kavo. U ovoj eksploziji je, prema saopštenju lokalnog radnika Crvenog krsta koji je bio na mestu događaja, poginulo 50 ljudi.

Mada još niko nije preuzeo odgovornost za ove napade, oni nose sva obeležja delovanja militantne islamističke grupe Boko Haram, koja često napada sveštena lica koja ne propovedaju u skladu sa njihovom salafističkom ideologijom.

Boko Haram je započeo pobunu 2009. godine, u nastojanju da od Nigerije napravi islamsku državu.

U prvoj polovini ove godine, Boko Haram je u napadima, većinom u severoistočnoj nigerijskoj državi Borno, ubio više od 2.000 civila, procena je organizacije Hjuman rajts voč.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Najmanje 82 mrtvih u bombaškim napadima

Izvor: Akter, 23.Jul.2014

U dve današnje eksplozije bombi u gradu Kaduna, na severu Nigerije, poginule su najmanje 82 osobe, objavila je lokalna policija

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.