Izvor: B92, 15.Apr.2014, 08:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na planinama pada sneg
Beograd -- Aprilski sneg celo pre podne pada u selima ispod Zlatara, Jadovnika i Peštera. Sneg pao i na Rudniku.
Snega ima i u mnogim mestima na svega 500 metara nadmorske visine, rekao je agenciji Beta stručni saradnik za poljoprivredu u Opštinskoj upravi u Prijepolju Ifet Hamzić.
Za sada se ne može govoriti šta će biti s procvetalim voćkama jer sve zavisi od toga koliko će se temperatura vazduha približiti nuli.
Nekoliko santimetara snega je i u Novoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Varoši, ali se za sada broz topi.
U Prijepolju i Priboju sneg je zabeleo brda, dok u gradovima od jutros pada jaka kiša.
Sneg danas popodne pada i na Rudniku, a visina snežnog pokrivača na toj planini je oko pet centimetara.
Aprilski sneg na ovoj planini prekrio je ucvetalo voće dok se iz stambenih zgrada puše dimnjaci kao u januaru.
U Gornjem Milanovcu pada slaba kiša, a temperatura je pet stepeni.
Sneg jutros pada na Zlatiboru, u Sjenici i na Kopaoniku
Izvor: NoviMagazin.rs, 15.Apr.2014
U Srbiji jutros sneg umerenog intenziteta trenutno pada na Zlatiboru, a slab sneg pada u Sjenici i na Kopaoniku, objavljeno je na sajtu Republičkog hidrometeorološkog zavoda.







