Izvor: Blic, 30.Apr.2013, 09:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na graničnim prelazima zadržavanja oko 30 minuta
Na graničnim prelazima putnička vozila se trenutno zadržavaju oko 30 minuta, saopštio je jutros Auto moto savez Srbije. "Prema informacijama Uprave granične policije, trenutna zadržavanja na graničnim prelazima za putnička vozila su oko 30 minuta sa tendencijom porasta u popodnevnim časovima", navedeno je u saopštenju.
Zbog predstojećih praznika očekuje se pojačan saobraćaj na skoro celoj putnoj mreži, a posebno na izlazima iz većih gradskih sredina, na naplatnim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rampama i graničnim prelazima.
Iz Sektora za naplatu putarine JP "Puteva Srbije" obaveštavaju da će intenzivirati rad na naplatnim rampama i da će svi kanali za prolazak vozila biti neprekidno u funkciji 24 sata.
Iz JP "Puteva Srbije" podsećaju i apeluju na vozače da nailskom na
deonice, na kojima važi poseban režim saobraćaja zbog radova, budu dodatno oprezni, smanje brzinu kretanja svojih vozila i na taj način povećaju bezbednost putara.
Na putevima kroz klisure i useke, odnosno pored nestabilnih kamenih kosina, učestala je pojava odrona koje redovno uklanjaju od strane dežurne službe JP "Putevi Srbije".
AMS S podseća motorizovane građane da im članstvo u AMS S može obezbediti velike uštede, ali i doneti sigurnost, bilo gde da imaju problem na putevima - u Srbiji ili u kontinentalnom delu Evrope.
Međunarodna odvlašćenja (međunarodne vozačke dozvole i međunarodna ovlašćenja za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu) motorizovani građani mogu nabaviti u poslovnicama AMS S širom Srbije.
Međunarodno ovlašćenje za upravljanje tuđim vozilom obavezan je dokument u inostranstvu, osim za Crnu Goru.
Zeleni karton, koji je zamena za polisu osiguranja u inostranstvu, obavezan je dokument za Makedoniju, Bosnu i Hercegovinu, Rusiju, Belorusiju, Ukrajinu, Moldaviju, Albaniju, Tursku, Izrael, Iran, Maroko i Tunis, dok za zemlje Evropske unije i Švajcarsku nije potreban.
Pribavlja se kod osiguravajuće kuće kod koje je osigurano vozilo.
Prema podacima iz Uprave saobraćajne policije, prethodnog dana na
putevima u Srbiji evidentirano je 106 saobraćajnih nezgoda, 57 lica je teže i lakše povređeno, a jedno lice je poginulo.
U Beogradu su zabeležene 54 nezgode, a 20 lica je povređeno.
Najčitanije SADA:










