Izvor: B92, 06.Sep.2012, 15:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NS: 627 ukradenih bicikala u 2012.
Novi Sad -- Bar dva bicikla bivaju ukradena svakog dana u Novom Sadu, a policiji je prijavljeno 627 krađa bicikala od početka godine.
Pretpostavlja se da je ovaj broj mnogo veći jer veliki broj Novosađana ne prijavljuje krađu. Ovi podaci su izneti na jučerašnjoj javnoj raspravi o krađi bicikala u gradu, koju je organizovala Novosadska biciklistička inicijativa.
Marko Trifković iz Novosadske biciklističke inicijative kaže da se oni zalažu da se u policiji uvede jedinstveni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << registar bicikala, kako bi se lakše dokazalo vlasništvo u slučaju krađe i kako bi se vlasnik bicikla lakše našao. "Krađa jednog bicikla možda nije velika materijalna šteta, ali dobija na masovnosti, a time drastično raste i ukupan iznos materijalne štete na godišnjem nivou u Novom Sadu", rekao je Trifković.
Radi sprečavanje krađe, policija savetuje što bolje obezbeđivanje bicakala, stavljanje dva lanca umesto jednog i parkiranje na osvetljenim parkinzima i na onima koji su pod video nadzorom.



















