Izvor: Kurir, 15.Jan.2014, 07:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NIJE PREVARA: Vežbe za mozak efikasne
Ispitivanje koje je sprovela američka vlada pokazalo je da osobe starije od 74 godine uspevaju da unaprede svoje moždane sposobnosti pomoću jednostavnih vežbi, a efekti su vidljivi i posle cele decenije
VAŠINGTON - Teretana za mozak.
Vežbe za mozak zaista su efikasne, a trening sivih ćelija utiče na poboljšanje kognitivnih sposobnosti na duže staze, tvrde američki istraživači.
Ispitivanje koje je sprovela američka vlada pokazalo je da osobe >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << starije od 74 godine uspevaju da unaprede svoje moždane sposobnosti pomoću jednostavnih vežbi, a efekti su vidljivi i posle cele decenije.
U ovoj velikoj studiji o kognitivnom treningu učestvovalo je 3.000 ljudi i skoro svako je imao 10 do 12 treninga koji su trajali od 60 do 75 minuta. Većina njih imala je 74 godine, a praćeni su i narednih deset godina. Svi učesnici treninga su posle pet godina pokazali drastično bolje mentalne sposobnosti nego njihovi vršnjaci koji nisu vežbali.
- Naše otkriće je prilično neverovatno. I posle deset godina bilo je dokaza da su te vežbe izuzetno uspešne - rekao je Džordž Rebok, vođa tima naučnika.
NIJE PREVARA: Vežbe za mozak efikasne
Izvor: Dzungla.org, 15.Jan.2014
Ispitivanje koje je sprovela američka vlada pokazalo je da osobe starije od 74 godine uspevaju da unaprede svoje moždane sposobnosti pomoću jednostavnih vežbi, a efekti su vidljivi i posle cele decenije OpširnijeKurir










