
Izvor: SrbijaDanas.com, 28.Jan.2020, 15:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NEMCI ŠALJU VOJNE AVIONE U VUHAN: Peking se oštro protivi
Krizni štab Ministarstva spoljnih poslova Nemačke u ponedeljak je i formalno odobrio akciju povratka građana iz Vuhana.
Zvanični Berlin se priprema da svoje državljane koji se nalaze u epicentru zaraze, u kineskom Vuhanu, prebaci u Nemačku.
Tu akciju bi, kako prenose mediji, trebalo da izvede Bundesver. Avioni nemačke vojske trebalo bi da sutra ili u četvrtak krenu u pravcu Vuhana i u Nemačku prebace oko 90 osoba.
Kako je saopšteno iz Ministarstva, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << odlučeno je da se u Nemačku vrate građani koji nisu zaraženi.
Sources tell Der Spiegel Germany will follow France, Portugal and Spain's example and repatriate German citizens currently residing Wuhan city, Beijing reportedly sceptical about using military aircraft to aid in evacuation - expressing preference for... https://t.co/Zv38y0Xukq
— Corax (@coraxnews) January 27, 2020
Nemački mediji pišu, međutim, da Kina insistira da se građani ne prebacuju vojnim avionima. Peking strahuje da bi već i same slike stranih vojnih aviona kako sleće u Vuhan izazvale paniku. Zbog izbijanja epidemije uzrokovane koronavirusom i mnoge druge zemlje, poput Francuske, SAD i Velike Britanije, žele da izvuku svoje državljane iz regiona koji je najteže pogođen.
Nastavak na SrbijaDanas.com...