NBS: Nismo tražili podatke, Jeremić da se izvini

Izvor: N1 televizija, 23.Mar.2017, 19:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NBS: Nismo tražili podatke, Jeremić da se izvini

Narodna banka Srbije saopštila je da nije tražila podatke građana koji su davali donacije predsedničkim kandidatima i zatražila izvinjenje Vuka Jeremića jer je izneo suprotan stav.

Centralna banka je u saopštenju njegovu tvrdnju nazvala "grubom neistinom i neosnovanim optužbama".

Jeremić je prethodno rekao da je NBS tražila od svih poslovnih banaka da dostave imena, adrese i matični brojeve građana Srbije koji su dali donacije za njegovu kampanju. >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija <<

NBS je u saopštenju povodom te izjave istakla da je to "najgrublja neistina kojom se u pitanje dovodi ugled institucije na kojoj počiva poverenje građana u celokupan finansijski sistem zemlje".

"Da se radi o neosnovanim optužbama, lako se može proveriti sa bilo kojom poslovnom bankom", navela je NBS.

NBS je od Jeremića zatražila "da se javno izvini" i najavila da će u suprotnom razmotriti "sva pravna sredstva" kako bi zaštitili svoj ugled.

Banka ukazuje da je finansijska stabilnost odgovornost svih i da neistinite i neodmerene tvrdnje tokom političke kampanje ne doprinose očuvanju poverenja u domaći finansijski sistem, dok "zlonamerne informacije štete svima, a posledice pre svega trpe građani".

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.