Izvor: B92, 02.Okt.2013, 11:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
N. Pazar: Saslušanje napadača nožem
Novi Pazar -- Mladić, koji je nožem ranio četvoricu učenika Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru, danas će se pojaviti pred istažnim sudijom za maloletnike.
"Osumnjičeni se posle incidenta javio policiji, ali je u konsultaciji sa njegovim advokatom dogovoreno da postupak istrage počne danas uz prisustvo advokata", potvrđeno je za B92 u policiji.
Osumnjičeni mladić predat je sudiji za maloletnike, uz kosultacije sa tužiocem.
Tuča je izbila sinoć >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << oko 19.20 kada je, po nezvaničnim informacijama, jedan napadač nakon kraće svađe izvadio nož i ubo četiri učenika treće godine.
Povređeni su prebačeni u novopazarski Zdravstveni centar, gde im je ukazana pomoć.
Direktor Ekonomsko - trgovačke škole Sead Ljajić je rekao da tri učenika iz Ekonomske škole i dva učenika iz Gimnazije, učesnici su tuče koja se sinoć dogodila u Novom Pazaru, a u kojoj su povređena četvorica dečaka.
"Sva lica su maloletna i učenici su drugog i trećeg razreda", rekao je Ljajić novinarima. On je dodao da su od lekara koji je operisao povređene dečake i koji prati njihovo stanje dobili informaciju da su oni van životne opasnosti.
Što se tiče učenika Ekonomsko-trgovačke škole, Ljajić je naveo, da oni do sada nisu pravili prestupe, da je reč o đacima sa solidnim uspehom i da su svi u školi iznenađeni.
"Ovo što se desilo je loše i za školu i za obrazovanja i za ceo grad Novi Pazar", naglasio je Ljajić. Ljajić je rekao da se očekuje zvanični izveštaj i od MUP-a Srbije, odnosno Novog Pazara, posle čega će moći da iznese više podataka.
Tri dečaka zadobila su teške, a jedan lake telesne povrede od uboda nožem u incidentu koji se sinoć dogodio u blizini srednje Ekonomsko-trgovačke škole u Novom Pazaru.
Incident se dogodio oko 19 sati, a u njemu je učestvovalo više učenika te škole. Nakon kratke svađe i verbalnog sukoba, četvorica dečaka su zadobila povrede od uboda nožem.
Oni su odmah prebačeni u Zdravstveni centar Novi Pazar i njihovo stanje je stabilno.
Saslušanje zbog napada nožem
Izvor: RTV Pink, 02.Okt.2013
. . . Mladić, koji je nožem ranio četvoricu učenika Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru, danas će se pojaviti pred istažnim sudijom za maloletnike. .







