Izvor: NTV.rs, 01.Apr.2015, 17:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Muzej novom postavkom obeležava 82 godine postojanja (VIDEO)
Novom stalnom postavkom koja daje uvid u najnovija otkrića sa arheološkog parka Medijane, praistorijskih nalazišta Bubanj i Hum, kao i otkrića sa srednjevekovne nekropole Sveti Pantelej, Narodni Muzej u Nišu obeležava osamdeset dve godine od osnivanja.
Prvi april je dan osnivanja Narodnog muzeja u Nišu. Već 82 godine on je čuvar kulturne baštine grada Niša i okoline. Tim povodom upriličena je ova izuzetna postavka koja je izazvala veliku pažnju javnosti.
U arheološkoj >> Pročitaj celu vest na sajtu NTV.rs << sali Narodnog muzeja u ulici Nikole Pašića, niška publika ima priliku da vidi najnovija arheološka otkrića, ono što do sada nije viđeno, jer je nedavno otkriveno na raznim arheološkim lokalitetima i bilo predmet konzervacije.
Nova stalna postavka Narodnog muzeja u Nišu svojim eksponatima obuhvata nekoliko istorijskih i civilizacijskih epoha. Od praistorire do kasnoantičkog i ranovizantijskog perioda do srednjevekovnog perioda. Svi eksponati pronađeni su na arheološkim lokalitetima u Nišu i bližoj okolini.








