Muzej čoklade u Beogradu-turistička atrakcija

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Jul.2024, 11:48

Muzej čoklade u Beogradu-turistička atrakcija

Sedmog jula u svetu se  obeležava Dan čokolade kojim se proslavlja dolazak čokolade u Evropu 1550. godine. Beograd ima muzej čokolade, koji je za kratko vreme postao prava turistička atrakcija.

U centru prestonice, nedaleko od Kalemegdana i Knez Mihajlove ulice nalazi se Muzej čokolade, koji ne prestaje da privlači Beograđane, ali i brojne turiste. Vrata za posetioce otvorio je pre četiri godine.

Šetajući kroz muzejposetioci mogu da vide znamenitosti Beograda >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i druge predmetenastale od čokolade, ali i da saznaju više o njenoj istoriji. Takođe,uz pomoć kustosa mogu da naprave čokoladu po svom ukusu.

U ovom jedinstvenom muzeju najteže je ostati umeren.

Ipak, morate znati da pojedini eksponati, iako su od čokolade, ne smeju da se pojedu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.